biletix indirim kodu
Mağazayı Oyla

151 kullanıcı oyu ile 4.2 / 5 ortalama

Biletix İndirim Kodu ve İndirim Kuponları Temmuz 2024

En güncel Biletix indirim kuponu, hediye çeki ve kampanyalarını aşağıda bulabilirsiniz!

İndirim Kodları

En son gelen 3 indirim kuponu

En son gelen 3 indirim kuponu

Geçmiş Kodlar

Unutmayın, tekrar aktif hale gelmiş olabilir!

Biletix İndirim Kodları 2024

Biletix, 2000 yılının Mayıs ayında, TAG Enterprises ve Koç Holding desteğiyle İstanbul’da kuruluyor. Dave Dorner ve Ali Abhary isimli iki kurucusu bulunan marka, bilet satışı ve dağıtım hizmeti veriyor. Organizasyon ve etkinlik dünyasında önemli bir yere sahip olan Biletix, adını bilet ve tickets’ın (İngilizce bilet) kısaltılmış tix’in birleşiminden alıyor. Kurulduğu ay içerisinde ilk bilet satışını gerçekleştirerek sektöre ilk adımını atıyor. Bu bile 27 Mayıs 2000 tarihinde kesiliyor. Biletin kesildiği organizasyon ise İstanbul Müzik Festivali oluyor. Kurulduğu günden bu yana başarılı bir profil çizen marka, 1 Kasım 2006 tarihinde tüm hisselerini Amerikalı bir biletleme şirketi olan Ticketmaster’a satıyor ve sonra daha da güçlenerek geniş kitlelere ulaşmayı başarıyor. Bugün Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan 30’dan fazla satış noktası ve çağrı merkezi üzerinden bilet satışı da yapan Biletix’in en önemli satış kanalı ise web sitesi. Biletix.com üzerinden satın alacağınız biletleri daha uygun fiyata satın almak için Biletix indirim kodu ve kuponlarını kullanabilirsiniz.

Biletix, Ticketmaster’a satıldıktan sonra şirketin sahibi Live Nation Entartainment oluyor. Live Nation Entartainment, hem etkinlik hem de e-ticaret sektörlerinde dünyanın önde gelen firmaları arasında yer alıyor. Biletix’i satın alan Ticketmaster.com dışında; Live Nation Concerts, Front Line Management Group ve Live Nation Network isimli 3 şirketi daha bulunuyor. Yan kuruluşları ile sektörün farklı kollarında uzun yıllardır deneyim elde etmiş olan Live Nation Entartainment, bu yönüyle Biletix’e oldukça büyük katkılarda bulunuyor.

“Türkiye’nin eğlenceye giriş noktası!” sloganıyla yola çıkan Biletix, adının hakkını vererek her türlü organizasyon ve etkinliğin bilet satışını gerçekleştiriyor. Farklı müzik türlerine ait konserler, tiyatro, bale, dans, müzikal, sirk, ve stand-up gibi sahne gösterileri, futboldan basketbola, voleyboldan motor sporlarına çeşitli spor müsabakaları, müze ya da eğitim etkinlik biletleriyle geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Marka, yılda 13 binden fazla etkinlik için bilet satışı yapıyor. Bu etkinlikler için 600’ün üzerinde organizatörle çalışıyor. Yıllık bilet satışını 3,5 milyon olarak belirten Biletix, bu biletlerinin değerinin de 80 milyon doların üzerinde olduğunu söylüyor. Her yıl daha da büyürken aynı zamanda eğlence sektörünün gelişmesi, biletleme teknolojilerinin daha kullanıcı dostu olması için de çalışmaya devam ediyor.

Kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan marka, Biletix indirim kodu ve kuponlarıyla da satın alınan biletlerin ücretlerini daha ekonomik hale getiriyor. Biletlerinizi daha uygun fiyata satın almak için sayfamızda yer alan Biletix indirim kuponlarına göz atabilir ve bizi takip edebilirsiniz.

Aktif Biletix Kuponları

Güncel Biletix kuponları ve kampanyaları