triko-misirli indirim kodu
Mağazayı Oyla

104 kullanıcı oyu ile 4.2 / 5 ortalama

Triko Mısırlı İndirim Kodu ve İndirim Kuponları Haziran 2024

En güncel Triko Mısırlı indirim kuponu, hediye çeki ve kampanyalarını aşağıda bulabilirsiniz!

İndirim Kodları

En son gelen 3 indirim kuponu

En son gelen 3 indirim kuponu

Geçmiş Kodlar

Unutmayın, tekrar aktif hale gelmiş olabilir!

Triko Mısırlı İndirim Kodları 2024

Triko ürünler sevmeyen ya da kullanmayan var mı aramızda? Hiç sanmıyoruz çünkü trikolar çok kullanışlı ve şık duruyor. Özellikle kış aylarında bizi soğuktan koruyor ve tam bir giy çık kolaylığı ile hayat kurtarıyor. Kazaklar, hırkalar, elbiseler ve daha pek çok seçeneği ile dolabımızda en güzel yerlerini almış durumdalar.

Triko kelimesinin kökeni Fransızcadan geliyor. Örme anlamında kullanılıyor. Tarihine baktığımız zaman ise Eski Mısır ve Orta Asya Türk devletlerine kadar dayanıyor. Avcı ve göçebe toplumlarda özellikle de çadır mantığından yola çıkılıyor. Önce parmaklarla örgü örülmeye başlanmış. Daha sonra bir devrim niteliğinde olan örme tezgahı 1589 yılında İngiltere’de ortaya çıkmış. Rahip William Lee tarafından icat edilen bu tezgah ile yavaş yavaş makineleşmeye doğru gidilmiş. Sanayi Devrimi ile artık yerini buharlı ve elektrikli makinelere bırakmış ve tam anlamıyla seri üretime geçilmiştir.

Triko ürünleri ilk başta Jersey Adaları’ndaki balıkçılar kullanmaya başlamış. Balıkçıların eşleri soğuk hava şartlarında koruması amacıyla elleriyle örgü kazaklar meydana getirmiş. Özellikle boynu kapatacak şekilde örgü kazaklar örmüşler. Hatta bu yüzden Britanyalılar kazağa hala Jersey diyorlar. 19. yüzyılda Amerika’da kabul gören kazaklar burada ‘sweater’ adını alıyor. Yani günümüzde günlük olarak üstümüzden çıkarmadığımız sweat modelleri ortaya çıkıyor. Oldukça farklı iplik çeşitleri ve malzemeler kullanılıyor triko ürünlerde. Yün, ipek, kaşmir, pamuk ve akrilik iplikler çok revaçta oluyor. Düğüm mantığı ile ilerleyen triko ilmeklerin üst üste gelerek bir yüzey elde edilmesiyle ortaya çıkıyor. Daha sonra bu yüzey çeşitli kesim ve tasarım işlemleriyle kazak ya da hırka gibi istenilen forma dönüştürülüyor.

Türkiye’de ise triko Cumhuriyet’ten sonra açılan fabrikalar ile yaygınlaşmaya başlıyor. Tüm halkımıza trikoyu sevdiren ve benimseten isim ise Triko Mısırlı’nın kurucusu Süleyman Mısırlı oluyor. Kendisi 1951 yılında Sultanahmet Akbıyık’ta bir atölye kuruyor ve aynı gün triko ürünleri satışa çıkarıyor. Türk halkının trikoyu daha yakından tanıması ve yaygınlaştırması da bu tarihlere tekabül ediyor. Her geçen gün satışlarını artıran ve daha çok rağbet görmeye başlayan Süleyman Mısırlı’nın ürünleri atölyeyi büyümeye zorluyor ve bugünkü büyük bir marka olmasını sağlıyor. Sadece birkaç sene sonra Şişli’de büyük bir fabrikanın açılmasıyla Triko Mısırlı markası ortaya çıkıyor. Modada ve triko tarihinde pek çok ilke imza atan Triko Mısırlı, kaliteden asla ödün vermiyor. Güncel modayı ve günün trendlerini takip etmekten hiç vazgeçmiyor. Çok kısa bir süre sonra özellikle Türk kadınlarının kalbinde ve dolabında yer sarsılmayacak bir marka oluyor.

Bugün Triko Mısırlı’nın online satış sitesine baktığınız zaman trikonun nasıl bu kadar şık olduğuna, aslında triko ile bu kadar zengin seçeneklerin yaratılabileceğine siz de inanamayacaksınız. Öyle güzel formlarda karşımıza çıkıyor ki Triko Mısırlı’nın tüm ürünlerini alıp hepsini giyinmek isteyeceksiniz. Sadece bir kıyafet değil, sanat eseri gibi duruyor hepsi. Etek, pantolon, ceket, kaban, kazak, elbise ne ararsanız var bu sitede. Hepsi de rengarenk ve oldukça elagant bir görünümdeler. Siz de bu eşsiz ürünlere sahip olup tarzınızı konuşturmak istiyorsanız hemen Triko Mısırlı online satış sitesine üye olun ve fırsatlardan hemen yararlanmaya başlayın. Alışveriş yapmadan önce 250 TL ve üzeri alışverişlerde kargonuzun bedavaya geldiğini de unutmayın. Siteye girmişken Triko Mısırlı’nın blog sayfasına mutlaka bir göz gezdirin. Burada hem moda hem de kadına yönelik oldukça ilginizi çekecek blog yazıları bulunuyor. Bu yazılar size moda ve giyim konusunda oldukça parlak fikirler verecek.

Aktif Triko Mısırlı Kuponları

Güncel Triko Mısırlı kuponları ve kampanyaları